Oldal kiválasztása

Lovassys diákok is részt vettek a 2026. március 29-31. között rendezett XXVI. Nobel-díjasok és Tehetséges Diákok Találkozóján. Meghallgathatták a Nobel-díjas sejtbiológus, Randy Schekman és a szintén Nobel-díjas fizikus, Krausz Ferenc magukkal ragadó előadásait, megismerhették többek között Francis Chan újszerű gasztroenterológiai diagnosztikai és terápiás eredményeit, Martin Moradtól pedig a szív ingerkeltésének molekuláris hátterét. Kapu Tibor és Cserényi Gyula asztronauták élményei, megfigyelései szintén nagyon inspirálóan hatottak a közönségre. A rendezvény ezen nagyszabású részére, a hétfői plenáris ülésre 4500 diák, egyetemista, kutató és tanár érkezett a Pick-Arénába az ország minden pontjáról és még határon túlról is, míg a műhely- és laborfoglalkozásokon a Nemzeti Tudósképző Akadémia (NTA) életében már évek óta aktívan tevékenykedő diákoknak nyílt lehetősége részt venni a 3 nap alatt. 
Az egynapos rendezvényen az NTA Veszprémi Körzetének szervezésében 52 diák vett részt, köztük 11 fő a Lovassyból, míg a 3 napos rendezvényre 7 diák utazhatott, köztük iskolánkból Gondos Luca és Hermann Judit. A diákok megerősítést kaphattak, hogy a kutatói, orvosi pálya milyen izgalmas, kihívásokkal teli jövőt jelenthet a számukra és érdemes aktívan bekapcsolódni az NTA Veszprémben rendezett foglalkozásaiba.

Köszönjük a dr. Etli Tímea és Földesi Csaba szervezési munkáját és a diákok kíséretét.

Share This
Lovassy Címer
Adatvédelmi áttekintés

A weboldalon a minőségi felhasználói élmény érdekében a WordPress sütiket használ. A sütiket az Ön böngészője tárolja és akkor használja fel, amikor újból visszatér erre a weboldalra.