Német munkaközösség

Versenyeredményeink német nyelvből

Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny – német nemzetiségi nyelv és irodalom
2019. Holicsek Réka 12.B 2. hely dr. Füléné Pió Gabriella, Bankó Mónika, Eich Mária, Wrede Melanie
Stáhl Laura 12.B 4. hely dr. Füléné Pió Gabriella, Bankó Mónika, Eich Mária, Wrede Melanie
Kovács Bence 11.B 5. hely Nagy Erika, Eich Mária, Melanie Wrede
Kálmán Kata Kincso 12.B 6. hely dr. Füléné Pió Gabriella, Bankó Mónika, Eich Mária, Wrede Melanie
Véber Krisztina 12.B 8. hely dr. Füléné Pió Gabriella, Bankó Mónika, Eich Mária, Wrede Melanie
Brotschul Natália 11.B 9. hely Márkus Csaba, Eich Mária, Wrede Melanie
Krén Enikő 12.B 15. hely dr. Füléné Pió Gabriella, Bankó Mónika, Eich Mária, Wrede Melanie
Lengyel Dorottya 12.B 16. hely dr. Füléné Pió Gabriella, Bankó Mónika, Eich Mária, Wrede Melanie
Vieira Da-Silva Jacqueline 12.B 17. hely dr. Füléné Pió Gabriella, Bankó Mónika, Eich Mária, Wrede Melanie
Pásti Hriczu Andor 12.B 18. hely dr. Füléné Pió Gabriella, Bankó Mónika, Eich Mária, Wrede Melanie
Lennert Lídia Rozália 12.B 19. hely dr. Füléné Pió Gabriella, Bankó Mónika, Eich Mária, Wrede Melanie
Strommer Soma 12.B 20. hely dr. Füléné Pió Gabriella, Bankó Mónika, Eich Mária, Wrede Melanie
2018. Reisinger Viktor 11.B 2. hely Dr. Füléné Pió Gabriella, Bankó Mónika, Eich Mária, Wrede Melanie
Bogdán Róbert 12.B 4. hely Kiss Andrea, Márkus Csaba, Schindler László, Wrede Melanie
Arany Eszter Sára 12.B 5. hely Kiss Andrea, Márkus Csaba, Schindler László, Wrede Melanie
Holicsek Réka 11.B 6. hely Dr. Füléné Pió Gabriella, Bankó Mónika, Eich Mária, Wrede Melanie
Kálmán Kata Kincső 11.B 7. hely Dr. Füléné Pió Gabriella, Bankó Mónika, Eich Mária, Wrede Melanie
Nánási Júlia 12.B 8. hely Kiss Andrea, Márkus Csaba, Schindler László, Wrede Melanie
Németh Dorina 12.B 9. hely Kiss Andrea, Márkus Csaba, Schindler László, Wrede Melanie
Pásti Hriczu Andor 11.B 11. hely Dr. Füléné Pió Gabriella, Bankó Mónika, Eich Mária, Wrede Melanie
Lennert Lídia 11.B 12. hely Dr. Füléné Pió Gabriella, Bankó Mónika, Eich Mária, Wrede Melanie
Árkovits Eszter 12.B 13. hely Kiss Andrea, Márkus Csaba, Schindler László, Wrede Melanie
Véber Krisztina 11.B 16. hely Dr. Füléné Pió Gabriella, Bankó Mónika, Eich Mária, Wrede Melanie
Kerekes Sarolta 11.B 17. hely Dr. Füléné Pió Gabriella, Bankó Mónika, Eich Mária, Wrede Melanie
Boross Mónika 12.B 18. hely Kiss Andrea, Márkus Csaba, Schindler László, Wrede Melanie
2017. Trapp Luca Zsófia 12.B 1. hely Márkus Csaba, Schindler László, Wrede Melanie
Arany Eszter Sára 11.B 7. hely Márkus Csaba, Schindler László, Wrede Melanie
Kovács Tímea 12.B 8. hely Nagy Erika, Schindler László, Wrede Melanie
Véber Brigitta 12.B 10. hely Márkus Csaba, Schindler László, Wrede Melanie
Vörös László 12.B 13. hely Márkus Csaba, Schindler László, Wrede Melanie
Bogdán Róbert 11.B 15. hely Kiss Andrea, Márkus Csaba, Schindler László, Wrede Melanie
Takács Bianka 11.B 17. hely Kiss Andrea, Márkus Csaba, Schindler László, Wrede Melanie
2016. Seiler Sarah Chiara 13.B 2. hely Márkus Csaba, Bertha Orsolya
Trapp Luca Zsófia 11.B 4. hely Márkus Csaba, Schindler László
Kárpáti Orsolya 11.B 7. hely Nagy Erika, Schindler László
Kolonics Mária Veronika 11.B 8. hely Nagy Erika, Schindler László
Kovács Tímea 11.B 11. hely Nagy Erika, Schindler László
Eperjesi Krisztina 11.B 12. hely Nagy Erika, Schindler László
Nagy Eszter 13.B 13. hely Bankó Mónika, Bertha Orsolya
Véber Brigitta 11.B 14. hely Márkus Csaba, Schindler László
Barkász Dominika Anna 13.B 20. hely Bankó Mónika, Bertha Orsolya
2015.

Néninger Henrik 13.B

Szente Fanni 13.B

Huber Máté 12.B

Bara Bernadett 13.B

Böhm Petra 13.B

Németh Éva Mária 13.B

Schönwald Laura13.B

Tóth Rebeka 12.B.

Seiler Sarah Chiara12.B

Pásti-Hriczu Armand 12.B

5. hely

6. hely

7. hely

10. hely

11. hely

12. hely

13. hely

14. hely

15. hely

16. hely

Kiss Andrea, Eich Mária, Lendvai László

Kiss Andrea, Eich Mária, Lendvai László

Márkus Csaba, Bertha Orsolya, Lendvai László

Nagy Erika, Eich Mária, Lendvai László

Nagy Erika, Eich Mária, Lendvai László

Kiss Andrea, Eich Mária, Lendvai László

Kiss Andrea, Eich Mária, Lendvai László

Márkus Csaba, Bertha Orsolya, Lendvai László

Márkus Csaba, Bertha Orsolya, Lendvai László

Bankó Mónika, Bertha Orsolya, Lendvai László

2014.

Tilesch Bálint12.b

Krén Heléna 13.b

Szente Fanni 12.b

Farkas Bettina 13.b

Néninger Henrik 12.b

Neumann Róbert 12.b

Bara Bernadett12.b

4. hely

9. hely

11. hely

12. hely

15. hely

17. hely

18. hely

Kiss Andrea, Eich Mária, Lendvai László

dr. Füléné Pió Gabriella, Barabás Szilvia, Dr. Oroszné dr. Takács Katalin

Kiss Andrea, Eich Mária, Lendvai László

dr. Füléné Pió Gabriella, Barabás Szilvia, Dr. Oroszné dr. Takács Katalin

Kiss Andrea, Eich Mária, Lendvai László

Kiss Andrea, Eich Mária, Lendvai László

Barabás Szilvia, Eich Mária, Lendvai László

2013.

Skoda Réka 13.b

Bélafi Dóra 13.b

Tekker Szimonetta 13.b

Herwig Hanka Johanna 13.b

Kolonits Dominik 13.b

2. hely

3. hely

4. hely

5.hely

7. hely

Márkus Csaba, Dr. Oroszné dr. Takács Katalin, Bertha Orsolya

Nagy Erika, Dr. Oroszné dr. Takács Katalin, Bertha Orsolya, Lendvai László

Márkus Csaba, Lendvai László, Bertha Orsolya

Nagy Erika, Lendvai László, Bertha Orsolya

Nagy Erika, Bertha Orsolya, dr. Oroszné dr. Takács Katalin

2012.

Tósoki Dániel 13.b

Iván Borbála Teréz 13.b

Csontó Dorottya 13.b

Molnár Georgina Zsuzsanna 13.b

Skoda Réka 12.b

Varga Gréta 12.b

Bélafi Dóra 12.b

Hegedüs Gabriella 13.b

Selmeczy Fruzsina 12.b

Schindler Petra 12.b

2. hely

4. hely

6. hely

9. hely

12. hely

13. hely

16. hely

17. hely

19. hely

20. hely

Schindler László, Schleicher Dóra

Schindler László, Márkus Csaba, Lendvai László

Schindler László, Márkus Csaba

Schindler László, Schleicher Dóra

Bertha Orsolya, Márkus Csaba, Dr. Oroszné dr. Takács Katalin

Márkus Csaba, Bertha Orsolya, Dr. Oroszné dr. Takács Katalin

Bertha Orsolya, Nagy Erika, Dr. Oroszné dr. Takács Katalin

Schindler László, Márkus Csaba

Bertha Orsolya, Márkus Csaba, Dr. Oroszné dr. Takács Katalin

Bertha Orsolya, Lendvai László, Márkus Csaba

2011.

Felczán Szandra 13.b

Szolga Brigitta 13.b

Lohn Viktória 12.b

Tósoki Dániel 12.b

Csontó Dorottya 12.b

Vujovich Rita 12.b

Betleni Fanni 12.b

2. hely

5. hely

 

11. hely

16. hely

17. hely

19. hely

20. hely

Bertha Orsolya, Márkus Csaba, Lendvai László

Schleicher Dóra, Bertha Orsolya, Szikora Bernadett

Márkus Csaba, Schindler László

Schleicher Dóra, Schindler László

Schindler László, Márkus Csaba

Schleicher Dóra, Schindler László

Márkus Csaba, Schindler László

2010.

Kovács Emese 13.b

Lohn Veronika 12.b

Huber Anna 12.b

Felczán Szandra 12.b

Tenk Milán 13.b

Szolga Brigitta 12.b

Szücs Blanka 13.b

3. hely

4. hely

5. hely

7. hely

14. hely

17. hely

18. hely

Eich Mária, Nagy Erika, Schindler László
Schleicher Dóra, Bertha Orsolya, Lendvai László
Bertha Orsolya, Márkus Csaba, Szikora Bernadett
Bertha Orsolya, Márkus Csaba, Lendvai László
Eich Mária, Márkus Csaba, Lendvai László
Schleicher Dóra, Bertha Orsolya, Szikora Bernadett
Eich Mária, Márkus Csaba, Schindler László
2009. Kovács Emese 12.b 16. hely Eich Mária, Nagy Erika, Schindler László
2007.

Szabó Patrik 12.b

Fodor Ágnes 11.b

Molnár Dóra 12.b

Kápli Balázs 12.b

Fenyvesi Bálint 11.b

Somogyi Barbara 12.b

Kovács Edit 12.b

7. hely

8. hely

10. hely

11. hely

15. hely

19. hely

20. hely

Eich Mária és Corina Glout és Schindler László
Eich Mária és Corina Glout és Márkus Csaba
Eich Mária és Corina Glout és Schindler László
Eich Mária és Corina Glout és Márkus Csaba
Eich Mária és Corina Glout és Márkus Csaba
Eich Mária és Corina Glout és Schindler László
Eich Mária és Corina Glout és Márkus Csaba
2006.

Schindler Péter 12.b

Kolonics Ferenc 11.b

6. hely

8. hely

Eich Mária és Corina Glout és Schindler László
Eich Mária és Corina Glout és Márkus Csaba és Schindler László
2005.

Asztalos István 12.b

Péchli Eszter 12.b

8. hely

19. hely

Corina Glout és Eich Mária és Schindler László
Frank Seiffert és Eich Mária és Schindler László
2004.

Istenes Gábor 12.b

Németh Zsanett 12.b

Tuza Dávid 12.b

Németh Gábor 11.b

Feith Ágnes 12.b

Kardos József 12.b

2. hely

11. hely

12. hely

19. hely

21. hely

25. hely

Márkus Csaba és Eich Mária és Schindler László
Márkus Csaba és Eich Mária és Schindler László
Márkus Csaba és Eich Mária és Schindler László
Kiss Andrea és Eich Mária és Schindler László
Márkus Csaba és Eich Mária és Schindler László
Márkus Csaba és Eich Mária és Schindler László
2003.

Kugler Eszter 12.b

Németh Zsanett 12.b

4. hely

7. hely

Corinna Glout és Eich Mária és Schindler László
Márkus Csaba és Eich Mária és Schindler László
2002.

Rack Zsanett 12.b

Pesthy Szabolcs 12.b

9. hely

18. hely

Buglák Anita és Eich Mária és Schindler László
Buglák Anita és Eich Mária és Schindler László
2001.

Németh Zsuzsanna 12.b

Rack Zsanett 11.b

Molnár Zsolt 12.b

3. hely

13. hely

18. hely

Buglák Anita és Eich Mária és Schindler László
Buglák Anita és Eich Mária és Schindler László
Bankó Mónika és Eich Mária és Schindler László
2000.

Molnár Zsolt 11.d

Kardos Ákos 12.d

16. hely

22. hely

Bankó Mónika és Eich Mária és Schindler László
Bankó Mónika és Eich Mária és Schindler László
Országos Középiskolai Tanulmányi Verseny – német nyelv
2019. Gazdig Olivér 11.B 1. hely Nagy Erika, Melanie Wrede
Kovács Bence 11.B 2. hely Márkus Csaba, Melanie Wrede
Mann Lotti 11.B 6. hely Nagy Erika, Melanie Wrede
Varga Márk 12.A 10. hely Buglák Anita
Véber Krisztina 12.B 17. hely dr. Füléné Pió Gabriella, Bankó Mónika, Wrede Melanie
Kerekes Sarolta 12.B 18. hely dr. Füléné Pió Gabriella, Bankó Mónika, Wrede Melanie
Réti Anna Katalin 12.B 24. hely dr. Füléné Pió Gabriella, Bankó Mónika, Wrede Melanie
Holicsek Réka 12.B 26. hely dr. Füléné Pió Gabriella, Bankó Mónika, Wrede Melanie
Lengyel Dorottya 12.B 29. hely dr. Füléné Pió Gabriella, Bankó Mónika, Wrede Melanie
Reisinger Viktor 12.B 30. hely dr. Füléné Pió Gabriella, Bankó Mónika, Wrede Melanie
Stáhl Laura 12.B 31. hely dr. Füléné Pió Gabriella, Bankó Mónika, Wrede Melanie
Kálmán Kata Kincső 12.B 32. hely dr. Füléné Pió Gabriella, Bankó Mónika, Wrede Melanie
2018. Bogdán Róbert 12.B
Holicsek Réka 11.B
Kálmán Kata Kincső 11.B

Lengyel Dorottya 11.B
Réti Anna 11.B
Ruzsiczky Nóra 11.A
12. hely
13. hely
15. hely

22. hely
25. hely
26. hely
Kiss Andrea, Márkus Csaba
Dr. Füléné Pió Gabriella, Bankó Mónika
Dr. Füléné Pió Gabriella, Bankó Mónika
Dr. Füléné Pió Gabriella, Bankó Mónika
Dr. Füléné Pió Gabriella, Bankó Mónika
Dr. Füléné Pió Gabriella, Bankó Mónika
Márkus Csaba
2017. Vörös László 12.B
Trapp Luca Zsófia 12.B

Naszer Tamara 11.A
Danajka Balázs 11.B
4. hely
9. hely

28. hely
32. hely
Márkus Csaba
Márkus Csaba
Dr. Oroszné dr. Takács Katalin
Márkus Csaba, Kiss Andrea
2016. Tóth Rebeka 13.B
Pásti-Hriczu Armand 13.B
Trapp Luca Zsófia 11.B

Eperjesi Krisztina 11.B
Koós-Hutás Édua 13.B
5. hely
8. hely
15. hely

21. hely
29. hely
Márkus Csaba
Bankó Mónika
Márkus Csaba
Nagy Erika
Bankó Mónika
2015. Szente Fanni Luca 13.B
Pásti-Hriczu Armand 12.B
Bara Bernadett 13.B
Dombay Nikoletta 13.B
Tóth Rebeka Bernadett 12.B

Kamondy Katalin 13.B
Horváth András 13.A
Tilesch Bálint Iván 13.B
2. hely
5. hely
10. hely
13. hely
19. hely

20. hely
24. hely
28. hely
Kiss Andrea
Bankó Mónika
Nagy Erika
Nagy Erika
Márkus Csaba
Nagy Erika
Nagy Erika
Kiss Andrea
2014.

Páli Viktória 13.b

Toman Szonja 13.b

Szente Fanni 12.b

Krén Heléna 13.b

Böhm Petra 12.b

14. hely

24. hely

26. hely

27. hely

30. hely

dr. Füléné Pió Gabriella, Barabás Szilvia

dr. Füléné Pió Gabriella, Barabás Szilvia

Kiss Andrea

dr. Füléné Pió Gabriella, Barabás Szilvia

Barabás Szilvia

2013. Skoda Réka 13.b
Kolonits Dominik 13.b
Farkas Bettina 12.b
15.
21.
24.
Márkus Csaba
Nagy Erika
Dr. Füléné Pió Gabriella, Barabás Szilvia
2012. Csécsi Miklós 13.b 21. hely Márkus Csaba
2011. Fülöp Dániel 13.b
Ilies-Maior Petra 12.b
15. hely
14. hely
Schleicher Dóra
Márkus Csaba
2010.

Kovács Emese 13.b

Fülöp Dániel 12.b

9. hely

10. hely

Eich Mária & Nagy Erika
Schleicher Dóra & Bertha Orsolya
Heinrich Heine illusztrációs verseny
2006. Holczinger Szandra 9.B 1. hely Seiffert Frank
A Magyarország és Baden-Württemberg Európában témakörben megszervezett “Határokat átszelő diákvetélkedő”
2000. Tavaszi Anita
Rack Zsanett
baden-württembergi
körutat nyertek
Eich Mária
Német nemzetiségi iskolák mûfordító versenye
2015. Nagy Eszter, Schöffer Rebeka, Seiler Sarah Chiara, Tóth Kata Otilia (12. B)
3. hely Eich Mária, Asztalos István
2014. Böhm Petra 12.b
Kovács Attila 12.b
Németh Éva Mária 12.b
Orosz Réka 12.b
németről- magyarra 1.
magyarról- németre 3.
Eich Mária, Asztalos István
2013. Albert Lili, Krén Heléna, Páli Viktória és
Vörös Viktória 12.b
2. hely Barabás Szilvia, Asztalos István
2012. Bagosi Vivien, Baranyai Brigitta, Bélafi Dóra, Kovács Eszter 12.b 1. hely Nagy Erika, Wenczel Zsuzsanna, Asztalos István
2011. Bagosi Vivien, Baranyai Brigitta, Bélafi Dóra, Kovács Eszter 11.b 2. hely Nagy Erika
2010. Lohn Veronika 12.b, Lohn Viktória 11.b, Ilies-Maior Petra 11.b, Áment Csenge 11.b 2. hely Schleicher Dóra&
Márkus Csaba
2007. Kolonics Ferenc 12.B, Molnár Dóra12.B, Gárdonyi Viktória 11.B, Veres Dorottya 11.B
2. hely Corina Glout, Eich Mária, Márkus Csaba, Schindler László
Német nyelvu szépirodalmi olvasó- és vitaverseny
2019. Manetsch Jacqueline 10.B
2-3. hely
(nemzetközi Berlinben)
dr. Oroszné dr. Takács Katalin
2018. Manetsch Jacqueline 9.B
1 hely
Nemzetiségi gimnáziumok számára kiírt országos tolmácsverseny
2006.

Schindler Péter 12.b

Kolonics Ferenc 11.b

Szabó Patrik 11.b

Tari Judit

2. hely

5. hely

6. hely

10. hely

Eich Mária és Corina Glout és Schindler László.
Eich Mária és Corina Glout és Márkus Csaba és Schindler László.
Eich Mária és Corina Glout és Schindler László.
Eich Mária és Corina Glout és Schindler László.
2005.

Fazekas Barna 12.b

Schindler Péter 11.b

Asztalos István 12.b

Tari Judit 11.b

1. hely

5. hely

6. hely

7. hely

Eich Mária és Kiss Andrea

Kiss Andrea és Corina Glout és Eich Mária

Eich Mária és Frank Seiffert

Kiss Andrea és Eich Mária és Corina Glout

2004. Istenes Gábor 12.b 1. hely Márkus Csaba és Eich Mária
2003. Tuza Dávid 11.b 1. hely Márkus Csaba és Eich Mária
Nemzetiségi gimnáziumok történelemversenye
2006. Niederhoffer Viola
Rankl Andrea
Kovács Edit
Fenyvesi Bálint
Fuchs Norbert
Süvöltös Péter
Fodor Flóra
Kauker Beáta
Vajai Mátyás
Fuchs Virág
Kajári Szilvia
Kóczián Enikő

3. hely

8. hely

9. hely

10. hely

Schindler László

Corina Glout

Corina Glout

Corina Glout

Valeria Koch irodalmi verseny
2009. Bodnár Sarolta 11.b, Felczán Szandra 11.b, Herold Anna 11.b, Marosvölgyi Éva 11.b
2. hely Eich Mária
Spiel und gewinn Országos Német Nyelvi verseny
2010. Szolga Brigitta 12.b
Lohn Veronika 12.b
3. hely Lendvai László
Arany János Tehetséggondozó program német nyelvi versenye
2017. Kovács Réka 11.D
László Dávid 11.D
7. hely
18. hely
Borossné Hodák Ágnes
Borossné Hodák Ágnes
2016. Stadinger Johanna 10.D 13. hely Borossné Hodák Ágnes
2013. Orsós Péter 11.d
2. hely Wenczel Zsuzsanna
2011. Hajkó Eszter 11.d
Rafael Izabella 11.d
8. hely
13. hely
Nagy Erika
Nagy Erika
2010. Szkok Helga (12.F)
Sándor Szilárd (11.D)
1. hely
3. hely
Bertha Orsolya
Bertha Orsolya
2009. Vörös Krisztián 12.f
4. hely Lendvai László

 

Share This