A 2020/2021-es tanév hírei

Német nyelvi verseny 2. forduló – 2020

Német nyelvi verseny 2. forduló – 2020

A Lovassy László Gimnázium a tavalyi tanévhez hasonlóan az idén is megrendezi NÉMET NYELVI VERSENYÉT. Itt elsősorban a nemzetiségi tagozat német nyelvi felvételijéhez szeretnénk segítséget, támpontot nyújtani.A verseny három részből, két írásbeli...

Arany Dániel Matematikai Tanulóverseny eredmények – 2020

Arany Dániel Matematikai Tanulóverseny eredmények – 2020

A 2020. évi Arany Dániel Matematikai Tanulóverseny 2020. szeptember 9-i döntőjén elért eredmények alapján Kezdők I. kategóriában Morvai Levente (9.A) 2. díjat nyert, mígHaladók II. kategóriában Gurin Tünde (11.A) dicséretben részesült. A szép eredményhez nekik és...

Felvételi hírek 2.

Felvételi hírek 2.

Tisztelt Szülők!Kedves Diákok! A mai naptól elérhető az iskolánk online felvételi tájékoztatója, amely röviden bemutatja iskolánkat és a 2021/2022-ben indítandó képzéseket és a felvételi eljárás rendjét.Az online felvételi tájékoztató videó formában:A felvételi...

Menza befizetés – 2020. novembere

Menza befizetés – 2020. novembere

A november havi menza befizetésének időpontja  2020. november 3-4.(minden nap 7:30-14:00) A teljes ár: 12.075 Ft (575 Ft/ebéd)A kedvezményes ár: 6.040 Ft (287,5 Ft/ebéd)Fizetni – aki nem csoportos beszedéssel egyenlíti ki a számlát – készpénzzel és bankkártyával is...

Október 23-i műsor – 2020

Október 23-i műsor – 2020

2020. október 22-én, az 1956-os forradalom és szabadságharc tiszteletére a 10.A osztály a - Dietrich Garstka regénye és Lars Kraume filmje alapján készült, -  "Néma forradalom" című színdarabot adta elő az iskolánk tornacsarnokában. A darabot Stark Péterné Zöldvári...

Felvételi hírek 1.

Felvételi hírek 1.

Iskolánk frissítette a Felvételi menüpontot az idei évre aktualizálva. A menüben elérhetők a megjelent dokumentumok (Szórólap, Felvételi tájékoztató, Felvételi menete nyelvekből és egy rövidfilm az intézményről). Elérhetők még a következő információk:...

Német nyelvi verseny 1. forduló – 2020

Német nyelvi verseny 1. forduló – 2020

A Lovassy László Gimnázium a tavalyi tanévhez hasonlóan az idén is megrendezi NÉMET NYELVI VERSENYÉT. Itt elsősorban a nemzetiségi tagozat német nyelvi felvételijéhez szeretnénk segítséget, támpontot nyújtani.A verseny három részből, két írásbeli...

A Lovassy a legeredményesebb vidéki gimnázium – 2020

A Lovassy a legeredményesebb vidéki gimnázium – 2020

A HVG Kiadó által megjelentetett 100 legjobb gimnázium 2021 című kiadvány rangsora alapján a Lovassy László Gimnázium a 10. (11.) legeredményesebb gimnázium az országban. Ezzel az eredménnyel ismét a legeredményesebb vidéki gimnázium az...

Fedezd fel Európát!

Fedezd fel Európát!

A Lovassy László Gimnázium 12/B osztálya sikeresen megnyerte az Európai Bizottság Magyarországi Képviselete az Európai Parlament Magyarországi Kapcsolattartó Irodájával, valamint az Innovációs és Technológia Minisztériummal kiírt Európai Uniós pályázatát, melynek...

Elsősavató Csipetke a Lovassyban -2020

Elsősavató Csipetke a Lovassyban -2020

2020. október 9-én (pénteken) színes és változatos feladatokkal tűzdelt vetélkedőműsor keretében váltak igazi lovassys polgárokká “csipetkéink”. Az elsősavató vetélkedőt a 9/Ny.C osztály, Lendvai László pótosztályfőnök vezetésével nyerte meg. Köszönjük a szervezést...

Gyalogtúra képek – 2020.10.09.

Gyalogtúra képek – 2020.10.09.

2020. október 9-én iskolánk 20 diákja valamint Nagy Cecilia tanárnő és Sipőcz Zoltán tanár úr egy erősítésssel egybekötött Veszprém környéki gyalogtúrán vettek részt. A kiránduláson készült fényképeket itt nézheti meg:

Aradi vértanúk emlékére – 2020

Aradi vértanúk emlékére – 2020

2020. október 6-án a 9.D osztály - Bana Márta és Vondervisztné Kapor Ágnes tanárnők vezetésével - iskolai rádióműsor keretében emlékezett meg az aradi vértanúkról. A megemlékezésre az osztály faliújságot is készített. Köszönjük mindenki közreműködését! A műsor itt...

Lovassy Kamarazenekar koncertje – 2020.09.30.

Lovassy Kamarazenekar koncertje – 2020.09.30.

A Lovassy Kamarazenekar 2020. szeptember 30-án a 3. óra utáni szünetben a Zenei Világnaphoz kapcsolódóan adott koncertet az iskola amfiteátrumában. A koncertet és a felkészítést köszönjük Kebiszek-Zuber Éva vezetőnek....

Office Programcsomag diákoknak ingyen

Office Programcsomag diákoknak ingyen

A Tisztaszoftver program keretében a diákok és szüleik - a Microsoft Digitális Oktatási Alapcsomag részeként - 5 számítógépre, valamint további 5 mobil eszközre ingyen telepíthetik otthonukban a legelterjedtebb irodai...

Kerékpártúra képek – 2020.09.26.

Kerékpártúra képek – 2020.09.26.

2020. szeptember 26-án, szombaton iskolánk 15 diákja valamint Bagi Péter és Pálffy Zoltán tanárai egy közel hatvan kilométeres kerékpártúrát tettek a Veszprém-Káptalafüred-Alsóörs-Balatonfüred-Alsóörs-Szentkirályszabadja-Veszprém útvonalon.  A kiránduláson készült...

Menza befizetés – 2020. októbere

Menza befizetés – 2020. októbere

Az október havi menza befizetésének időpontja  2020. október 5-6.(minden nap 7:30-14:00) A teljes ár: 9.200 Ft (575 Ft/ebéd)A kedvezményes ár: 4.600 Ft (287,5 Ft/ebéd)Fizetni – aki nem csoportos beszedéssel egyenlíti ki a számlát – készpénzzel és...

Alapítványi pályázati kiírás – 2020

Alapítványi pályázati kiírás – 2020

A “Lovassy Alapítvány a Jövőért” Alapítvány a 2020/2021-es tanévben legfeljebb 4 szociálisan rászoruló diák nyelvvizsgadíjához nyújt támogatást.Pályázati feltételek: A pályázó a Lovassy László Gimnázium 11. vagy 12. évfolyamos diákja, aki már rendelkezik legalább egy,...

Járványügyi eljárásrend (kiegészített) – szülői tájékoztató

Járványügyi eljárásrend (kiegészített) – szülői tájékoztató

Tisztelt Szülők!  A jelenlegi járványügyi helyzetben mindannyiunk közös érdeke, hogy az iskolában a koronavírus elleni védekezés minél hatékonyabb legyen. Igyekezzünk helyben mindent megtenni azért, hogy a tanításra a hagyományos formában kerülhessen sor. ...

Járványügyi eljárásrend 2.0 – diákoknak

Járványügyi eljárásrend 2.0 – diákoknak

Kedves Diákok!  A jelenlegi járványügyi helyzetben mindannyiunk közös érdeke, hogy az iskolában a koronavírus elleni védekezés minél hatékonyabb legyen. Igyekezzünk helyben mindent megtenni azért, hogy a tanításra a hagyományos formában kerülhessen sor. ...

Kerékpártúra – 2020.09.26.

Kerékpártúra – 2020.09.26.

Találkozás: 9 órakor a gimnázium előttKellékek: jó állapotú kerékpár, bukósisakÉrkezés: 16 óra körül a gimnázium elé Útvonal: Veszprém – Káptalanfüred – Csopak – Balatonfüred – Alsóőrs – Felsőörs – Szentkirályszabadja – Veszprém Hoznivaló: zárt cipő, elemózsia,...

Megújult a fizikaszertár!

Megújult a fizikaszertár!

Szeptember 10-én délután a Lovassy Alapítvány a Jövőért anyagi támogatásával megújult fizikaszertár jelképes átadásaként a fizika munkaközösség tagjai kísérletek bemutatásával egybekötött szertárbemutatást tartottak iskolánk tanári közössége számára. A nyár folyamán...

Szülői értekezlet (a 9/Ny és a 12. évfolyamosok szüleinek)

Szülői értekezlet (a 9/Ny és a 12. évfolyamosok szüleinek)

A járványügyi helyzetre való tekintettel a 2020. szeptemberében csak a 9/Ny. és a 12. évfolyamra járó diákok szüleinek tartunk szülői értekezletet. A 9/Ny évfolyamra járók szüleinek 2020. szeptember 22-én (kedden) 17 órától.A 12. évfolyamra járók szüleinek 2020....

Frischlingsseminar 2020 Városlőd/Waschludt

Frischlingsseminar 2020 Városlőd/Waschludt

Mit der Unterstützung der ZfA (Zentralstelle für das Auslandsschulwesen) haben wir im August 2020 zwei Tage im Iglauer Park in Városlőd/Waschludt verbracht. Kennenlernspiel – Bingo Besichtigung des Heimatsmuseums und Quiz Führung in der Kirche und im Dorf Spielerische...

Alapítványi ülés – 2020.09.21.

Alapítványi ülés – 2020.09.21.

A “Lovassy Alapítvány a Jövőért” Alapítvány következő kuratóriumi ülését 2020. szeptember 21-én tartja 16 órától a 109. teremben. Téma: új igények elbírálása. Az alapítvány céljainak megfelelő új igényeket 2020. szeptember 18-ig (péntek) kell leadni az iskolatitkári...

Órarendek – 2020/2021

Órarendek – 2020/2021

Elkészítettük és elérhetővé tettük a 2020/2021-es tanév tanári- és osztály-órarendjének webes verzióját. Az órarendeket az Iskolapolgárok menü Órarendek menüpontja alatt vagy ide kattintva érheti el.

Tanári oldalak – friss tartalommal – 2020

Tanári oldalak – friss tartalommal – 2020

A 2020/2021-es tanévtől új tanárként Vay Krisztina tanárnő kezdett el tanítani vizuális kultúrát és művészeteket a Lovassy László Gimnáziumban. Ezzel egyidőben Kiss Andrea  tanárnő már nem tanít iskolánkban valamint Eich Mária tanárnő és Merencsics Tibor tanár úr...

2020-as Vízivándortábor

2020-as Vízivándortábor

2020 nyarán, a megszokott időponttól kicsit később, július 17-21 között 21 diáknak és kísérőtanáraiknak (Mucsy Petra, György-Gyarmathy Andrea és Ériné Kismárton Renáta tanárnőknek) lehetősége adódott a Dunán kenuzni. Az ötnapos vízi vándortábor alatt megcsodálhattuk a...

Rendezvénynaptár – 2020

Rendezvénynaptár – 2020

Az iskola nevelőtestülete 2020. augusztus 31-én elfogadta a 2020/2021-es tanév rendezvénynaptárát, amit elolvashat az Iskola jelene menü Rendezvénynaptár almenüjében, vagy ide kattintva… Kérjük a diákokat és a szülőket, hogy a családi programjaik szervezésénél – a...

Frissített diáknévsorok – 2020

Frissített diáknévsorok – 2020

A 2020/2021-es tanév lovassys diákjainak frissített névsora az Iskolapolgárok menüben az Osztálynévsorok almenüben érhető el, avagy itt egy kattintással. Ugyanakkor frissítésre került az Iskolapolgárok > Diák kereső menüpont is. Az osztályfényképezést követően a...

Osztálytalálkozót szervezők – Figyelem!

Osztálytalálkozót szervezők – Figyelem!

2020. szeptember 1-től az intézmény épületébe osztálytalálkozó alkalmával nem lehet bejönni volt diákoknak sem. A korlátozás a korábban bejegyzett 2020. szeptember 1-je utáni időpontokra is vonatkozik! Az intézkedésre az EMMI által kiadott ajánlás alapján elkészített...

A Lovassy színpad tábora – 2020

A Lovassy színpad tábora – 2020

A Lovassy Színpad az idén is megrendezte szokásos évadnyitó táborát augusztus 24-től 27-ig Tápióságon. A  beszéd-, mozgás- és improvizációs tréningek mellett volt játék, szobaszínház, csocsó, biliárd, és kipróbálták az új fitnesz-parkot is. Köszönjük a tábor...

Információk, elvárások tantermen kívüli oktatás esetére

Információk, elvárások tantermen kívüli oktatás esetére

A tantermen kívüli oktatás nem tanítási szünet. A tanítási napokon az órarend szerinti munkarend kötelező, azzal az eltéréssel, hogy a munkanap 9.00-kor kezdődik, és 15.25-kor ér véget.A diákok és a tanárok közötti kapcsolattartás a G-Suite szoftveren keresztül...

Járványügyi eljárásrend – szülői tájékoztató

Járványügyi eljárásrend – szülői tájékoztató

Tisztelt Szülők! A jelenlegi járványügyi helyzetben mindannyiunk közös érdeke, hogy az iskolában a koronavírus elleni védekezés minél hatékonyabb legyen. Igyekezzünk helyben mindent megtenni azért, hogy a tanításra a hagyományos formában kerülhessen sor. Ehhez...

Járványügyi eljárásrend – diákoknak

Járványügyi eljárásrend – diákoknak

Kedves Diákok! A jelenlegi járványügyi helyzetben mindannyiunk közös érdeke, hogy az iskolában a koronavírus elleni védekezés minél hatékonyabb legyen. Igyekezzünk helyben mindent megtenni azért, hogy a tanításra a hagyományos formában kerülhessen sor. Ehhez...

Új házirend – 2020.09.01

Új házirend – 2020.09.01

A Lovassy László Gimnázium nevelőtestülete 2020. szeptember 1-től módosította az iskola házirendjét. A módosítást alapvetően a papír alapú ellenőrző megszűnése miatt történt, ahhoz igazítottuk a megfelelő pontokat (pl. hiányzások igazolása, kimentések kérése,...

Tanári fogadóórák – 2020/2021-es tanév

Tanári fogadóórák – 2020/2021-es tanév

Minden iskolánkban tanító tanár megjelölte azokat az órarendjébe beillesztett fogadóóráit, amikor fogadni tudja a szülőket. Amennyiben a fogadóórák egyikén fel szeretné keresni az iskola egyik pedagógusát, akkor legalább egy nappal korábban telefonon mindenképpen...

Menza befizetés – 2020. szeptembere

Menza befizetés – 2020. szeptembere

A szeptember havi menza befizetésének időpontja  2020. szeptember 8-9-10.(minden nap 7:30-14:30) A teljes ár: 10.925 Ft (575 Ft/ebéd)A kedvezményes ár: 5.465 Ft (287,5 Ft/ebéd)Fizetni – aki nem csoportos beszedéssel egyenlíti ki a számlát – készpénzzel és...

Alapinformációk az első tanítási napról

Alapinformációk az első tanítási napról

Szeptember 1-én (kedden) 7.55-ig érkezzetek meg az iskolába. Belépésre 7.55-ig az amfiteátrumnál lévő bejáratot is használhatjátok. Kérjük, a belépés után az osztálytermekben foglaljatok helyet. A belépéskor használjátok a kézfertőtlenítőket, a tantermeken kívül a...

A felsőoktatási felvételi eredménye – 2020

A felsőoktatási felvételi eredménye – 2020

A 118 végzős diákunk közül 115 jelentkezett magyar vagy külföldi felsőoktatás intézménybe. A mai napig mind a 115 felvételiző diákunk közölte velünk a felvételi eredményét.A visszajelzések alapján 113 végzős diákunk jutott be külföldi egyetem vagy...

Share This